????????????????????????????????????

Євро-2023 (U-21). Молодіжна збірна України достроково здобула путівку до чвертьфіналу турніру!

У суботу, 24 червня, молодіжна збірна України в другому турі групового етапу Євро-2023 перемогла команду Румунії (1:0) і тепер, враховуючи успіх і в стартовому матчі з Хорватією (2:0), має в активі шість очок.

За кілька годин після вікторії синьо-жовтих Іспанія перемогла Хорватію (1:0), що автоматично достроково зробило підопічних Руслана Ротаня учасниками чвертьфіналу. Залишилося з’ясувати, з якого місця українці вийдуть до плей-оф. Це вирішиться в третьому турі, 27 червня, за підсумками зустрічі з іспанцями. Щоб фінішувати на першій позиції в групі, зважаючи на кращу різницю забитих і пропущених м’ячів у конкурентів, нас влаштує лише перемога. Додамо, що представники нашого квартету В виходять в 1/4-й на найсильніші команди групи D (Франція, Італія, Швейцарія, Норвегія) і проведуть свої перші матчі в плей-оф 1-го та 2 липня.

Нагадаємо, що три найкращі команди Євро-2023 (окрім Франції та Англії) отримають путівки на Олімпійські ігри 2024 року.

Євро-2023 (U-21). Фінальний турнір

Груповий раунд

Група А: Грузія, Португалія, Бельгія, Нідерланди.

Португалія — Бельгія 19.00 (Тбілісі)

Група В: Румунія, Іспанія, Україна, Хорватія.

Іспанія — Україна 21.45 (Бухарест)

Група С: Чехія, Англія, Німеччина, Ізраїль.

Ізраїль — Чехія 19.00 (Кутаїсі)

Група D: Норвегія, Швейцарія, Франція, Італія.

Із регламенту Євро-2023 (U-21)

Згідно з регламентом у групових змаганнях Євро-2023 (U-21) за рівної кількості очок учасники посядуть місця в підсумковій таблиці відповідно до критеріїв у такому порядку:

1. Більша кількість очок, набраних у матчах між цими командами;

2. Краща різниця забитих і пропущених м’ячів у матчах між цими командами;

3. Більша кількість м’ячів, забитих у матчах між цими командами;

4. Якщо після застосування критеріїв від 1) до 3) кілька команд усе ще матимуть рівний рейтинг, критерії від 1) до 3) повторно застосовуватимуться виключно до матчів між конкретними командами;

5. Краща різниця забитих і пропущених м’ячів у всіх матчах;

6. Більша кількість м’ячів, забитих у всіх матчах;

7. Показники Fair Play;

8. Позиції в рейтингу на момент жеребкування фінального турніру.

Якщо дві команди матимуть однакову кількість очок та однакову різницю м’ячів і претендуватимуть на вихід до плей-оф, у разі нічиєї в їхньому очному поєдинку в третьому турі пробиватиметься серія пенальті.

05.07.2023

Переможець чвертьфіналу 1 — переможець чвертьфіналу 3 19.00 (Батумі)

Переможець чвертьфіналу 2 — переможець чвертьфіналу 4 22.00 (Бухарест)

Фінал

08.07.2023

Переможець півфіналу 1 — переможець півфіналу 2 19.00 (Батумі)

Потенційний матч плей-оф за путівку на Олімпіаду-2024 може відбутися 7-го (22.00) або 8 липня (16.00) у Бухаресті.

Час початку матчів — київський.

Для визначення ще трьох представників Європи на Олімпіаді-2024 є три варіанти:

1. Якщо Франція або Англія вийдуть до півфіналу Євро-2023 (U-21), то на Ігри автоматично потраплять три інші півфіналісти.

2. Якщо до топ-4 Євро-2023 (U-21) не вийде ані Франція, ані Англія, то відбудеться матч за третє місце між невдахами півфіналів.

3. Якщо до півфіналу Євро-2023 (U-21) одночасно вийдуть Франція та Англія, то відбудеться додатковий стиковий матч за олімпійську путівку між найкращими командами з-поміж тих, що програють у чвертьфіналі.

Найкращі команди серед чвертьфіналістів-невдах визначатимуться за критеріями в такому порядку:

а) краща позиція в групі фінального турніру;

b) більша кількість очок у групі фінального турніру;

с) краща різниця забитих і пропущених м’ячів у групі фінального турніру;

d) більша кількість голів, забитих у групі фінального турніру;

е) краща різниця забитих і пропущених м’ячів у чвертьфінальному матчі (основний час);