Відбулося засідання виконавчого комітету АФМО

У середу, 24 листопада, відбулося засідання виконавчого комітету Асоціації футболу Миколаївської області.

Голова АФМО Олександр Пасічний привітав усіх присутніх та розповів останні новини УАФ та головної збірної, освітив проблеми та необхідність збереження ДЮСШ у районах, підтримку та розвиток футболу в умовах карантину та поточний стан і найближчі плани в розбудові футбольної інфраструктури.

 «Є мрія і мета відновити всі стадіони в першу чергу у районних центрах Миколаївської області, а далі вже у інших населених пунктах, де ми бачимо розвиток футболу. На стадіоні в Очакові, який перший реконструюється за мого особистого сприяння, вже готове нове сучасне поле. Ще планується побудувати адміністративне приміщення і це дозволить нам розширити сезон, та на високому рівні приймати змагання. Продовжую особисто займатися стадіоном у парку «Перемога». Дуже важко рухається робота, але ми вже виходимо на фінішну пряму і, сподіваюся, у найближчий час передамо його місту, і він запрацює на повну міць.

На наступний рік запланована по програмі «Велике будівництво» реконструкція стадіону в Новому Бузі. Це дуже великий проект, вартістю 60 мільйонів. Там планується великий комплекс за усіма нормами, не лише футбольний стадіон. Займаємося питанням стадіону у Южноукраїнську, він знаходиться на балансі атомної станції, тому шукаємо шляхи, щоб також його відновити. Дуже активну позицію зайняв Ігор Чапчай, тому проект стадіону в Березанці йде окремим пунктом. Також є у програмі відновлення сільського стадіону в Нечаяному. Зараз Миколаїв активно працює над проектом стадіону «Юність», тож, можливо, ми в першу чергу запустимо ще його. Також проектуємо вже на майбутнє стадіон у Варварівці разом з ДЮСШ №3 та «Зоря», — поділився планами стосовно реконструкції стадіонів голова АФМО.

Після чого Олександр Станіславович оголосив порядок денний, який усі присутні підтримали одноголосно.

У першому питанні «Про призначення дати щорічної звітної конференції АФМО» Олександр Пасічний запропонував членам виконкому розглянути дати з 24 січня по 5 лютого, а остаточно визначитися вже на наступному виконкомі. По цьому питанню заперечень не було, і присутні підтримали його одноголосно.

Далі було розглянуте питання прийняття та виключення колективних членів АФМО. Зараз УАФ ввела в практику, що всі організації, які займаються розвитком не лише футболу, а й інших видів спорту, виключаються з числа колективних членів, але співпраця з ними продовжується на основі договорів. За цим прикладом з асоціативних членів АФМО виключаються такі товариства, як ФСТ «Колос», ФСТ «Динамо», ФСТ «Україна», ЛУФ, однак співпраця з ними продовжується на основі договорів на тих же умовах. Очільники цих організацій були присутні на засіданні та погодилися з таким рішенням.

Окремо було розглянуте питання виключення із колективних членів Федерації футболу міста Миколаєва. З приводу цього виступив заступник голови АФМО Олександр Балакін, який довів до відома присутніх порушення ряду статей статуту АФМО про членство з боку голови ФФММ Ігоря Пономаренка, на які йому було неодноразово вказано, проте позитивних змін не відбулося, і недоліки усунені не були. Сам же голова ФФММ на засідання не з’явився, хоча і був запрошений заздалегідь. Через ці та інші порушення було запропоновано винести на конференцію питання про виключення організації з числа колективних членів АФМО, що присутні підтримали одноголосно.

Натомість новостворена Асоціація футболу Миколаєва вже встигла продемонструвати свою діяльність, зарекомендувала себе з гарного боку та надала всі необхідні документи, тож виконком одноголосно підтримав пропозицію винести питання про включення її до колективних членів АФМО на конференцію.

Далі виконком розглянув призначення голови Комітету дитячо-юноцького футболу. Колишній очільник Микола Некрасов за власним бажанням залишив посаду, на його місце виконуючим обов’язків була призначена директорка ДЮСШ Новий Буг Людмила Діброва. За час своєї роботи Людмила Володимирівна зарекомендувала себе, як ініціативний та відповідальний спеціаліст, тож виконком без сумнівів одноголосно призначив її на посаду голови комітету.

Про підсумки першого кола Чемпіонату області 2021-2022 доповів голова Комітету проведення змагань Олександр Мариненко. У своєму звіті він зазначив, що у цьому році на футбольній карті області з’явилися Снігурівка, Новий Буг, дві команди з Южноукраїнська, Арбузинка, повернулася Врадіївка. Також керівник комітету має сподівання на повернення Очакова, який вже буде мати гарне поле, адже наразі дуже не вистачає полів хорошої якості.

Олександр Мариненко довів до відома присутніх, що з другого етапу змагань буде посилений контроль за всіма переміщеннями гравців – все буде відбуватися лише через базу УАФ. Також буде введений контроль за паспортами гравців.

На наступний рік на участь у Чемпіонаті області вже дали підтвердження команди Веселинового та Братського і, якщо заявиться Очаків, то від кожного району у чемпіонаті буде представник – це та задача, яка була поставлена головою АФМО перед комітетом.