Футбол заради життя: футбольні школи Миколаєва об’єдналися, щоб допомогти маленькому Дмитру

У неділю, 3 жовтня, FC Galaxy та ФШ «Корабел» організували великий дитячий турнір, на який запросили своїх друзів та колег ДЮСШ №5.

Захід мав добру місію: зібрати кошти на лікування миколаївського хлопчика Дмитра Жадана, який має діагноз спинально м’язова атрофія. Врятувати дитину та гарантувати йому повноцінне  активне життя може один єдиний укол, але ціна його занадто велика для звичайної родини – 2 000 000 євро.

Футбольні школи не змогли залишитися байдужими до проблем нашого маленького земляка та об’єдналися задля його майбутнього.

Турнір відбувався на двох футбольних майданчиках «Сільмашу» та у двох вікових категоріях. На штучному полі боролися молодші вихованці шкіл Galaxy (тренери Вадим Демченко та Ярослав Кербаль) та «Корабел» (тренери Руслан Русс та Володимир Плохотнік). А на натуральному покритті відбувалися поєдинки старших команди Galaxy, ДЮСШ №5 (тренер Леонід Моря) та «Корабел», які змагалися по круговій системі.

Дитячі ігри активно підтримували найвідданіші вболівальники – батьки юних спортсменів. Тому свято футболу вийшло яскравим, захоплюючим та подарувало учасникам гарні емоції.

Благодійний спортивний захід також підтримали Асоціація футболу Миколаївської області та ФК «Васт». Заступник голови АФМО Олександр Балакін та гравці аматорської команди разом з тренером Артемом Чорнієм після завершення турніру привітали юних спортсменів з яскравими іграми та чудовим святом, також наголосивши на важливості об’єднувати зусилля заради допомоги тим, хто цього потребує.

Всі учасники заходу отримали грамоти на пам’ять про турнір та солодкі подарунки від організаторів і ФК «Васт».

На спортивному святі була присутня волонтер Мар’яна Баланюк, яка щиро переймається лікуванням хлопчика та заряджала своїм відношенням усіх присутніх. За її підрахунками спільними зусиллями організаторів, батьків, учасників та гостей турніру було зібрано 6 252 грн. На цьому підтримка Діми Жадана не закінчується, FC Galaxy вже планує у найближчий час організувати ще більш масштабний турнір, щоб якнайшвидше закрити збір та поставити хлопчика на ноги.

Ініціатор заходу голова ГО ФК «Галаксі Юнайтед» Марія Крачковська розповіла про мету турніру та подальші плани:

«Турнір був організований на підтримку хлопчика Дмитра Жадана. Я познайомилася з волонтером Мар’яною Баланюк, яка дійсно переймається долею дитини, і ми вирішили спільними зусиллями допомогти у зборі коштів. І плюс поєднати приємне з корисним: щоб наші діти пограли у футбол, а їх батьки долучилися до допомоги.

Хочу висловити велику подяку своїм друзям ФШ «Корабел» та її тренерам Руслану Юрійовичу Руссу та Володимиру Олександровичу Плохотніку. Окрема подяка тренеру ДЮСШ №5 Леоніду Морі, який в останній момент погодився приєднатися та від їх школи були окремо зібрані кошти. Величезну подяку хочу висловити президенту ФК «Васт» Станіславу Валентиновичу Тепляку, тренеру та гравцям команди, які вчасно підключилися, надали дітям солодкі призи та взяли участь у благодійному зборі. Також вдячна Асоціації футболу Миколаївської області, зокрема заступнику голови Олександру Балакіну, який не залишився осторонь та вніс свою лепту. З усіх дорослих людей, які були присутні на турнірі, ніхто не залишився байдужим. Ми разом із волонтерами та батьками хлопчика усім щиро вдячні.

У майбутньому плануємо провести більш масштабний турнір, щоб якнайшвидше закрити збір. Виявляється, дійсно, футбол для всіх, тому що ми не лише граємо та розвиваємо цю гру, ми ще допомагаємо людям».

Всі, хто бажає долучитися до збору коштів для допомоги дитині, нижче є рахунки, на які можна переказувати гроші.

 

Документи на підтвердження діагноза Дмитра.