Асоціація футболу Миколаєва разом з ТМ VAST та під егідою Асоціації футболу Миколаївської області започаткували Відкритий чемпіонат міста Миколаєва з футболу 5х5 у залі серед аматорських команд.
Нагадаємо, що поборотися за головний трофей висловили бажання 14 команд: «Благодарівка», VAST, VAST-2, «Шевченкове», «Соболь», «Фенікс-Динамо», Encounter, «Патруль», Arrow, «Варварівка», «Ніко Сіті», «Дир-Дир», «Таксі 994», «Михайлівка».
Команди зіграють одне коло, після чого будуть розподілені на три ліги, згідно турнірної таблиці: з 1 по 4 місце – Вища ліга; з 5 по 8 – Перша ліга; з 9 по 12 – Друга ліга. Далі учасники змагань зіграють між собою (кожен з кожним) в своїх лігах.
Головний спонсор змагань – Станіслав Тепляк (VAST).
Головний суддя змагань – Євген Фішман, головний секретар – Михайло Луценко.
Плей-офф. Друга ліга, півфінал
«Патруль» — Arrow – 7:5 (перший матч – 3:6)
Голи: Курилов (6,15), Ткаченко, Старовойтов (12), Лобенко (14), М. Якубенко (24, 28) – Беззубенко (1, 7), Продун (11, 31), Вакар (13).
Перший тайм вийшов результативним. Вже на першій хвилині номінальні гості відкрили рахунок. Але суперник за п’ять хвилин відновили паритет і практично всю зустріч був попереду з різницею в один-два м’ячі. Однак такої переваги у голах виявилося замало для загальної перемоги. Цікаво, що у складі Arrow усі м’ячі забили гравці, які є найкращими бомбардирами команди. Тепер в активі Продуна 18 голів, Беззубенка – 16, Вакаря – 12 голів. У «Патруля» поки що найрезультативніший Лобенко – 14 влучних ударів.
Також слід зазначити, що вперше у чемпіонаті рахунок фіксувало електронне табло.
Голкіпер Аrrow Станіслав Павлюк:
«Гра вийшла рівною, хоча суперник значну частину матчу вів у рахунку. Наша ж команда виявила характер і досягла потрібного результату. У чомусь, мабуть, нам і пощастило. У фіналі нам однаково з ким грати, оскільки всі команди Другої ліги приблизно рівні».

«Соболь» — «Михайлівка» — 5:3 (перший матч — 6:6)
Голи: Лисковець (3), Галько, О. Пухта (9), Лебедєв (16, 23) – Стасішин (29), Штура (31), Гнатьєв (36).
Результат першого матчу залишав обом сторонам гарні можливості на вихід у фінал. Для цього потрібно було виграти з різницею лише в один м’яч. «Соболь» одразу ж взявся за справу. Все по суті вирішилося у першому таймі, який ця команда виграла 4:0. Наприкінці зустрічі супернику вдалося забити три м’ячі, але шансів пройти далі у нього вже не було.
Офіційний представник «Соболя» Олександр Пухта:
«Хочу подякувати своїй команді за самовіддачу, настрій на перемогу. Вибрали правильну тактику та діяли від захисту. Суперник також грав непогано. У лавах «Михайлівки» насамперед виокремлю голкіпера Гайдая».

Плей-офф. Перша ліга, півфінал
Encounter – «Динамо-Фенікс» — 3:5 (перший матч — 1:4)
Голи: Ходоровський, Грищенко (9, 12) – Гопченко (10), Остапенко (24, 34, 37), Васьковський (39).
На 8-й хвилині після удару Гаврилова м’яч струсонув поперечину, а буквально за кілька секунд Ходоровський влучно пробив у «дев’ятку». Наступна атака Encounter знову вийшла результативною. На цей раз відзначився Грищенко – 2:0. Перший тайм завершився на користь цієї команди – 3:1. Після перерви забивав лише суперник. Три м’ячі до свого активу записав Остапенко. У результаті «динамівці» знову перемогли та вийшли у фінал.
Гравець «Динамо-Фенікс» Валерій Чухарєв:
«Настрій у команді був найбойовішим. Коли суперник повів у рахунку, завилися і переламали перебіг поєдинку. Допомогли нам Чернишов і Гопченко, які не брали участь у першій зустрічі. Сподіваюся, що бойовий дух збережемо до фінального матчу».

«Благодарівка» — VAST — 2:7 (перший матч – 4:10)
Голи: Кирик (3), Орленко (11) – Горошко (8, 28), Куянов (17, 18, 22, 33), Постульга (26).
Результат першого матчу практично не залишав «Благодарівці» шансів на вихід у фінал. Проте команда здаватися без бою не збиралася. Навіть попри те, що грала без замін, вона повела в рахунку 1:0, потім — 2:1, але потім все стало на свої місця. Чотири м’ячі у складі VAST забив В’ячеслав Куянов. Потрібно відзначити, що ця команда не має явного бомбардира, м’ячі забивають усі гравці. Ну а найрезультативнішими є Тепляк, Гірчев – по 14, Горошко — 13, Куянов – 12 голів.
Погляд зі сторони. Любитель футзалу Євген Кучеренко:
«Ще до початку зустрічі легко можна було передбачити її результат. У складі «Благодарівки» була низка провідних гравців, у тому числі найкращий бомбардир чемпіонату Івасишин. Та й суперник вище за клас».

Плей-офф. Вища ліга. Півфінал
«Таксі 994» — «Шевченкове» — 1:4, пенальті — 3:2 (перший матч — 5:2)
«Таксі 994»: Корнелюк, Ю. Король, Одиноченко, Мунч, Жаріков, Пономаренко, Чорнописький, Мальчиков, Ільницький, Скрипченко. Президент: Сергій Проданюк.
«Шевченкове»: Шилов, Божко, Сокур, Ляшевський, Сторубльовцев, Бардадим, Гончаров, Сліпченко, Смаглі, Шейко, Ващенко, Камашев, Шуткевич. Президент: Михайло Шейко.
Голи: Одиноченко (25) – Гончаров (7, 20 – пін.), Бардадим (18, 36)
Пенальті реалізували: Одиноченко, Жаріков, Чорнописький – Гончаров, Бардадим, не реалізували: Мунч (воротар) – Сторубльовцев (штанга), Ляшевський (воротар).
Вилучення: Ю. Король (36), Пономаренко (36).
Попередження: Ю. Король, Мунч – Сторубльовцев, Бардадим, Ляшевський.
Безперечно, цей матч став найемоційнішим і видовищним не лише у серії плей-офф, а й, мабуть, у всьому чемпіонаті. Обидві команди прагнули виходу у фінал, і були гідні цього. Футболісти грали у швидкому темпі, атака змінювалася атакою. Ну, а емоції моментами просто зашкалювали. На 36-й хвилині після вилучення Ю. Короля гра призупинилася на кілька хвилин. Гравці з’ясовували стосунки і з арбітрами, і між собою. Внаслідок цього червону картку «заробив» і Пономаренко.
Зустріч завершилася перемогою «Шевченкового», а за підсумками двох поєдинків рахунок став нічийним – 6:6. Пенальті, як відомо, називають лотереєю. Цього разу Фортуна посміхнулася «Таксі 994».
Погляд зі сторони. Гравець «Благодарівки» Юрій Кирик:
«Матч вийшов бойовим та напруженим. «Таксисти» грали за рахунком, іноді тягли час. У складі «Шевченкового» на майданчик виходили футболісти, які не брали участь у першому матчі. Команді вдалося відігратися. До фінального свистка розв’язка не настала. Усе вирішили післяматчеві пенальті».

«Варварівка» — VAST-2 — 2:2 (перший матч — 3:4)
Голи: Климко (2, 40) — Андрєєв (6, 32).
Вже на 2-й хвилині Климко влучив у ворота суперника, тим самим показавши, що його команда налаштована рішуче. Проте оркестр на вулиці «Варварівки» грав недовго. За кілька хвилин Андрєєв відновив статус-кво. Ну, а наприкінці матчу ці ж гравці відзначилися вдруге. Такий результат зустрічі відкрив дорогу у фінал для VAST-2.
У «Варварівки» найкращим бомбардиром є Климко – 26, у суперника – Бричка та Запорожан – по 15 голів.
Гравець VAST-2 Віталій Бричка:
«Рівна гра рівних суперників. Обидві сторони прагнули перемоги, але за підсумками двох матчів виграла наша команда. У фіналі на нас чекає непроста зустріч із «Таксі 994», готуватимемося до неї».

Інформація пресслужби чемпіонату
Ще більше цікавого
Вітання з днем футболу
Нагородження призерів Зимової першості з футболу у форматі 11х11
У селі Широколанівка відбувся благодійний турнір на підтримку військовополонених і безвісти зниклих Захисників України