Миколаївські спеціалісти відвідали перший курс перепідготовки тренерів ліцензії С УЄФА з елементами EORE

Нещодавно на Київщині відбувся перший для України тренерський курс перепідготовки для отримання С-ліцензії УЄФА, який поєднує компоненти навчання щодо поводження з вибухонебезпечними предметами (EORE). Серед 21 учасника заходу Миколаївщину представляли три тренери: Вадим Радіола, Сергій Шевченко та Анатолій Халковський.

Проєкт Spirit of Soccer Ukraine набуває особливого значення у зв’язку з поширенням великої кількості касетних боєприпасів, які є дуже чутливими до контакту та можуть вибухнути від легкого дотику. Організація використовує футбол для навчання тих, хто живе в конфліктних і постконфліктних районах. Її мета — інформування населення про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами, та підвищення стійкості громад до наслідків воєнних дій.

До викладання навчальної програми були залучені міжнародні та українські експерти: міжнародний координатор та експерт із навчання Spirit Of Soccer Геннадій Скуртул, менеджер із розвитку Федерації футболу Молдови Олег Молчанов, інструктур Spirit of Soccer Ukraine Богдан Городнюк. Також проєкт підтримали Спортивно-технічний департамент Української асоціації футболу та технічний експерт УЄФА й куратор УАФ Даріуш Пасека.

Підсумкове практичне заняття особисто відвідав член Виконкому Асоціації Аматорського футболу України та Української асоціації футболу Олександр Каденко, вручивши дітям, які брали участь у звітних тренуваннях, ігрові м’ячі та подарунки від ААФУ та УАФ.

Протягом насиченої програми учасники ознайомилися з методикою використання правил EORE у футбольних тренуваннях, а тренери отримали всебічні інструкції та підтримку.

По поверненню додому наші тренери поділилися враженнями від проєкту.

«Чудовий захід! Гарна організація, прекрасні викладачі з міжнародним досвідом. Брати участь у цьому проєкті було дуже цікаво та корисно.

Порадувала програма: крім того, що ми отримали теоретичні знання, мали змогу одразу випробувати їх на практиці. Проєкт зібрав різновікових тренерів з різних регіонів, тому це також було корисним обміном досвідом, ми мали змогу подивитися хто як застосовує ті чи інші методи у своїй роботі.

Проєкт включав в себе курс правильного поводження з вибухонебезпечними предметами. В наш час, я вважаю, це є дуже корисною темою, адже наші діти мають бути обізнаними в цьому питанні і ми маємо вміти правильно навчати їх цьому.

Я щиро вдячний фонду та всім організаторам за небайдужість до наших дітей. А також вдячний Асоціації футболу Миколаївської області за можливість бути присутнім на цьому заході», — поділився своїми враженнями Анатолій Халковський.

«Організація заходу чудова — все було продумано до дрібниць. Програма курсу була не повністю направлення на перепідготовку диплому С, але у наш час збереження життя дітей — найважливіше. Навчання правилам безпеки дітей через футбол є гарною ідеєю, тому що це — наймасовіша гра у світі.

Лектори з міжнародним досвідом надали багато цікавої та корисної інформації, яку ми могли одразу закріпити на практиці у роботі з дітьми. Багато часу приділялося рефлексії — аналізували, обговорювали кожен аспект.

І сама атмосфера була гарна: програма зібрала багато спеціалістів з цікавим досвідом», —  прокоментував Вадим Радіола.

«Дуже важлива тема навчання, адже хлопці — це якраз і є група ризику. Вся інформація про поводження з вибухонебезпечними предметами подавалась через футбол: фокусування уваги і між завданнями діти отримують знання. З точки зору психології всі завдання дуже грамотно побудовані.

Лектори були досвідчені, лекції — досконально пропрацьовані. Навіть з урахуванням мого досвіду було досить корисно поспілкуватися з іншими тренерами, подивитись, як вони працюють. Такий обмін досвідом і думками дозволяє навіть на буденні речі поглянути під іншим кутом і зробити висновки», — висловив свою думку Сергій Шевченко.