УАФ впроваджує для футбольних тренерів інноваційну програму EORE — навчання щодо ризику використання вибухонебезпечних предметів

Українська асоціація футболу оголошує про початок свого першого в країні тренерського курсу для отримання С-ліцензії УЄФА, який уперше поєднуватиме компоненти рятувального навчання щодо ризику використання вибухонебезпечних предметів (EORE).

Ця гібридна навчальна ініціатива розпочне пілотну 12-місячну програму розвитку масового футболу/EORE, яку будуть здійснювати викладачі організації Spirit of Soccer для кандидатів цього курсу (Spirit of Soccer використовує футбол для навчання тих, хто живе в конфліктних і постконфліктних районах, із питань небезпеки наземних мін та інших вибухонебезпечних пережитків війни). Ці відважні тренери продовжать просувати рятівні повідомлення EORE через футбольні активності в чотирьох ретельно відібраних постраждалих громадах для дітей і тренерів.

Активності буде розпочато сьогодні, 4 квітня, у Міжнародний день поширення обізнаності щодо мінної небезпеки, Українською асоціацією футболу за підтримки колишнього гравця й тренера національної збірної Андрія Шевченка, який також є амбасадором фонду Laureus Sport for Good, одного з партнерів з реалізації проєкту. Laureus Sport for Good використовує спорт як потужний та економічно ефективний інструмент, щоб допомогти дітям та молоді подолати насильство, дискримінацію та несприятливість у своєму житті.

Його зображення, що тримає звичайну попереджувальну табличку про міну, дає чітке повідомлення: «Ні мінам». Ці зображення буде включено до безкоштовного матеріалу EORE.

Андрій Шевченко разом з Українською асоціацією футболу очолить заклик до нинішніх і колишніх гравців та футбольної спільноти підтримати цю рятівну ініціативу через гру не лише в Україні, а й у всьому світі.

Перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко пояснив важливість запуску цієї програми в такі складні часи: «Футбол був і завжди буде спортом, який об’єднує людей. Нам потрібно це пам’ятати. Від жахливого бомбардування наші лікарні, школи та футбольні поля тепер є мінними полями. Нам потрібно буде відновлювати нашу інфраструктуру для масового футболу, і для цього ми повинні захистити наших співвітчизників від можливої загрози». 

Скотті Лі, засновник компанії SOS, зазначив: «Наша програма протягом 25-ти років ефективно зменшила дитячі жертви та смертність, надаючи повідомлення про рятування життя EORE через професійні футбольні тренерські програми в 14-х країнах, які постраждали від війни, охоплюючи понад 1 000 000 дітей. Після виконання програм EORE у Боснії та Косові (із 1996-го по 2001 рік) я ніколи не думав, що знову буду брати участь у таких програмах в Європі». 

Наразі SOS проводить чотири футбольні програми EORE в Камбоджі, Лаосі, Колумбії та Іраку, що охоплює 80 000 гравців на рік, Україна буде 15-ю країною, яка прийме цю програму.

Інформація УАФ