Главная > Новини > XXIII черговий Конгрес УАФ: звіти, кадрові зміни, перспективи розвитку та плани на новий сезон

XXIII черговий Конгрес УАФ: звіти, кадрові зміни, перспективи розвитку та плани на новий сезон

7 червня у Львові пройшов XXIII черговий Конгрес УАФ. У заході взяли участь 92 делегати і проходив він з дотриманням передбачених законодавством санітарних та протиепідемічних заходів.

Делегатами від Миколаївщини були голова АФМО Олександр Пасічний та його заступник Олександр Балакін.

У порядку денному конгресу були розглянуті наступні питання: про членів УАФ; звіт президента УАФ, виконавчого комітету та адміністрації УАФ; звіт аудиторського органу УАФ щодо консолідованої фінансової звітності та річний фінансовий звіт УАФ за 2019 рік; про керівні органи УАФ; про затвердження нової редакції Статуту УАФ.

Захід розпочався зі звіту президента асоціації Андрія Павелко перед делегатами XXIII Конгресу УАФ.

Керівник УАФ відмітив, що через пандемію COVID-19 були перенесені або скасовані змагання, також доведеться призупинити більшість проектів, і це стане важким випробуванням для футбольної України. За його словами, єднанню та розвитку футбольної спільноти сприяють саме спільні досягнення, якими пишається вся країна. Це й перемога збірної U-20 на чемпіонаті світу, і нові досягнення національної команди у відборі до Євро-2020, і розширення географії проведення матчів синьо-жовтих (протягом року збірна приймала суперників одразу в п’яти містах України — Львові, Києві, Харкові, Дніпрі й Запоріжжі), і перемога дефлімпійської збірної на чемпіонаті Європи, і вихід жіночої футзальної збірної до «фіналу чотирьох» континентальної першості, і успішна боротьба з договірними матчами, і впровадження системи VAR, і масштабний розвиток футбольної інфраструктури тощо.

Також президент УАФ Андрій Павелко відмітив, що усупереч новій кризі та численним перешкодам ключові пріоритети Української асоціації футболу залишаються незмінними.

«По всій країні з’являються нові футбольні поля та стадіони. Хоча були ті, хто дуже скептично ставився до нашої інфраструктурної стратегії. Але вже сьогодні фактом є те, що ми з вами за чотири роки побудували майже 2 000 футбольних об’єктів. Ми пишаємося цим! Це наше досягнення! Тепер наша головна мета — до 2024 року додатково залучити у футбол мільйон юних футболістів та футболісток», — наголосив Андрій Павелко.

Також президент УАФ розповів, що зараз кожна з регіональних асоціацій отримує від УАФ допомогу на забезпечення своєї діяльності. «Наприкінці минулого року ми ухвалили, як виявилося, дуже своєчасне рішення про підвищення для кожної регіональної асоціації такої допомоги вдвічі — до 1 млн 200 тис. грн на рік. Частину цих коштів можна буде використати на подолання наслідків пандемії», — повідомив Павелко.

Крім того, керівник асоціації розповів про те, що за останні роки УАФ відправила в регіони понад 100 тис. якісних м’ячів від офіційного партнера Joma. Планується, що в рамках нового контракту до 2024 року поставки зростуть до 200 тис. м’ячів.

У своїй промові Андрій Павелко акцентував увагу на важливості реформи жіночого футболу, повернення формату проведення чемпіонату УПЛ до 16-ти клубів та подальшого розвитку футбольної інфраструктури. «Ми солідарні з УЄФА в тому, що жіночому футболу необхідно допомогти більш активно розкривати свій потенціал. У березні було затверджено стратегічний план розвитку жіночого футболу на 2020—2024 роки та ухвалено рішення, що із сезону-2021/2022 клуби УПЛ та ПФЛ будуть отримувати ліцензію за умови, що в їхній структурі буде жіноча або дівоча команда.

Також ми ухвалили рішення про поступове збільшення учасників чоловічої Прем’єр-ліги до 16-ти клубів. Незважаючи на форс-мажорні обставини, що спіткали нас цього року, це рішення, хочу підкреслити, незмінне. Ми плануємо дограти сезон, а не закінчити його достроково, як у деяких країнах. Наш наступний крок — повернення на трибуни вболівальників.

Незмінним є й наш пріоритет щодо розвитку футбольної інфраструктури. Ми підтримуємо ініціативу Президента України Володимира Зеленського про відкриття 100 стадіонів у державі протягом року. На цьому напрямку в нас уже почалася активна співпраця», — поінформував делегатів конгресу президент УАФ.

Традиційно на своєму конгресі Українська асоціація футболу відзначає кращі за підсумками року міську та районну федерації (асоціації), які є низовими, але найважливішими ланками в розвитку масового футболу.

Цього року на XXIII Конгресі УАФ, що відбувся у Львові, лауреатами стали:

— краща міська федерація — Хмельницька міська федерація футболу (голова — Микола Кузнецов); 

— краща районна федерація — Житомирська районна федерація футболу (голова — Володимир Решотка).

На XXIII Конгресі УАФ було внесено зміни до складу керівних органів асоціації.

Із посад віце-президентів УАФ відкликано Костянтина Єлісєєва, Андрія Мацолу та Тараса Герулу.

Із посад членів Виконкому УАФ відкликано Володимира Бандурова, Томаса Грімма, Олександра Караваєва та Тараса Юрика.

На посади перших віце-президентів УАФ обрано Алана Плієва та Анатолія Дем’яненка.

На посади віце-президентів УАФ обрано Олександра Шевченка та Юрія Запісоцького, який обійматиме дві посади — віце-президента та генерального секретаря.

На посади членів виконкому УАФ обрано Віктора Межейка, Євгена Дикого, Олександра Зінченка, Тараса Герулу та Василя Заторського.