Главная > Комітети > КА / новини > Основні зміни до Правил Гри -Циркуляр № 18 7.04.2020

Основні зміни до Правил Гри -Циркуляр № 18 7.04.2020

134-тє Щорічне Загальне Засідання (AGM) (ЩЗЗ) Міжнародної Ради Футбольних Асоціацій (The IFAB) — Рішення.

Основні зміни до Правил Гри

Під час ЩЗЗ були ухвалені наступні зміни/роз’яснення:

Гра рукою:
! Випадкова гра рукою гравця команди, що атакує, карається лише тоді, коли це відбувається безпосередньо призводить до голу або створення очевидної гольової можливості для гравця та/або їхньої команди (тобто, після гри рукою м’яч пролітає незначну відстань та/або відбувається дуже мала кількість передач)
• З метою визначення порушень, пов’язаних з грою рукою, межею руки вважається лінія, що проходить під нижньою межею пахви.

Одинадцятиметрові удари та серія 11-метрових ударів:
• Якщо воротар скоює порушення, але м’яч не проходить у ворота або відскакує від поперечини/стійок, то удар не повторюється, за виключенням тих випадків, коли порушення воротаря мало явний вплив на гравця, який виконував удар
• Якщо воротар отримує покарання та удар повторюється, то йому робиться усне зауваження за перше порушення (у грі або під час серії 11-метрових ударів); за будь-яке інше (-і) подальше (-і) порушення йому виноситься попередження (ЖК)
• Чинність ЖК-ок всіх гравців не розповсюджується на серію 11-метрових ударів. Якщо гравець отримує ЖК як під час матчу, так і під час серії 11-метрових ударів, то це повинно бути відображено у записах як дві ЖК, а не як вилучення (ЧК)
! Якщо воротар та гравець, який виконує удар, чітко одночасно скоюють порушення, то останній повинен бути покараний

Відео Асистенти Арбітра (ВАА) :
• Для “лише перегляд ВАА” жест “ТВ” необхідно показувати тільки один раз
• Коли епізод, що переглядається, має суб’єктивний характер, очікується, що арбітр здійснить перегляд на полі (ПНП), тобто, арбітр прогляне матеріал відеоповтору у площі перегляду для арбітра

Інші важливі роз’яснення
! Стійки та поперечина можуть бути з комбінованими з чотирьох базових форм
• При поза грою навмисна гра рукою з боку захисника вважається навмисною грою
• До воротаря застосовується покарання за заборонене торкання м’яча вдруге при поновленні (тобто, перш, ніж він торкнувся іншого гравця), у вигляді відповідної дисциплінарної санкції, навіть якщо таке торкання відбулось за допомогою руки/кисті
• Якщо арбітр надав дозвіл на швидке виконання штрафного/вільного удару або застосував перевагу після порушення у вигляді втручання в або зриву перспективної атаки, ЖК не виноситися
• Гравець, який не дотримується необхідної 4-метрової відстані при поновлені гри спірним м’ячем, повинен отримати ЖК
• Якщо при ударі від воріт або при штрафному/вільному ударі, воротар підкидає м’яча, а його партнер по команді головою/грудьми віддає його (м’яч) назад, щоб його зловив воротар, удар повторюється, але дисциплінарна санкція не застосовується, за виключенням випадку, якщо це настирливо повторюється

Члени дійшли згоди, що фундаментальна філософія поза грою заснована на бажанні сприяти атакувальному футболу та збільшенню кількості голів. Тому, з цією метою, також було узгоджено, що Правило 11 — Поза грою повинно бути проаналізовано та переглянуто з точки зору можливих пропозицій стосовно змін, що відображають таку філософію.

Струс мозку
В контексті того, що саме The IFAB несе відповідальність за те, що відбувається під час матчу, було обговорено важлива та складна тема струсу мозку.

Члени отримали відгук від Експертної групи із струсу мозку та було погоджено, що у наступні тижні будуть продовжувати прийматись рішення та складатись протоколи з метою пошуку пробних шляхів, завдяки яким можна впоратись із наявними та можливими випадками травм голови, що стаються під час матчу.

“грай чесно!”: поведінка на полі для гри
Було погоджено, що в наступному році слід зосередити увагу на розгляді кроків, завдяки яким Правила Гри можуть допомогти у зменшенні мобінгу у футболі.

Відео Асистенти Арбітра (ВАА)
Членам було приємно дізнатись про значне збільшення країн та змагань, які використовують, або планують використовувати, ВАА в наслідок успішного впровадження цієї системи у змаганнях, організованих ФІФА, конфедераціями у майже 40 країнах по всьому світу. Вони визнали, що проміж відомих організаторів змагань була присутня деяка непослідовність у застосуванні протоколу ВАА у тому вигляді, як це зазначено в Правилах Гри. Проте, згідно нещодавніх повідомлень, від цих організаторів змагань надійшов сигнал щодо позитивних зрушень в бік універсального застосування протоколу, починаючи з наступного сезону.

Члени також були ознайомлені із оновленою інформацією щодо розвитку різноманітних технологій, включаючи дані щодо важливої роботи, що проводиться ФІФА, спрямованої на розвиток систем, які зроблять використання ВАА доступною для країн та змагань з обмеженими фінансовими ресурсами.

Окрім цього, було досягнуто згоди про те, що більш поглиблене ознайомлення із процесом прийняття рішень (наприклад, надання доступу до спілкування між офіційними особами матчу під час перегляду) на часі не буде доцільним, але потрібно прикласти більших зусиль щодо поліпшення наявних підходів комунікації задля покращення розуміння процесу перегляду та кінцевих рішень, які приймають арбітри.

Спілкування та навчання
Членам була надана оновлена інформація щодо кроків, які робляться щодо продовження ознайомлення та сприяння розумінню з боку всіх зацікавлених сторін футболу Правил Гри, зокрема, через використання медіа каналів та цифрових інструментів таких, як, наприклад, мобільного додатку з Правил Гри (https://www.theifab.com/logapp/)


Детальна інформація про всі зміни до Правил гри

Нижче викладені зміни до Правил гри в редакції 2020/21 рр. Для кожної зміни разом із попереднім (там де це доцільно) наводиться нове/змінене/додане формулювання, за яким приводяться пояснення щодо зміни.
• Текст, що вилучається = футбол
• Новий текст = футбол

Правило 1 – Поле для гри
10. Ворота
Текст виправлено
(…)
Стійки та поперечина повинні бути виготовлені з затвердженого матеріалу. Вони повинні мати геометричну форму квадрату, прямокутника, круга, або еліпса або бути з комбінованими з цих форм, вони також повинні бути безпечними для гравців.

Пояснення
Стійки та поперечина можуть бути з комбінованими з цих чотирьох базових форм.

Правило 2 – М’яч
2. Заміна непридатного м’яча
Текст виправлено
Якщо м’яч став непридатним:
• слід зупинити гру та
• поновити гру «спірним м’ячем» у тому місці, де було зафіксовано непридатність попереднього м’яча

Пояснення
Формулювання було змінено задля досягнення однорідності положень Правила 8.

Правило 4 – Екіпірування гравців
4. Інша екіпіровка — Електронні системи та системи спостереження ( EPTS)
Текст виправлено
У випадках застосування технологічних засобів, що носяться, як частини електронних систем спостереження за продуктивністю (EPTS), в матчах, що проводяться в рамках офіційних змагань під егідою ФІФА, конфедерацій або національних футбольних асоціацій, організатор змагань повинен забезпечити те, щоб така технологія, що кріпиться до екіпірування гравця гравців, була безпечною і щоб вона обов’язково містила наступну позначку відповідала вимогам одного з наступних стандартів: IMS (International Match Standard) або FIFA Quality.

(цю схему слід вилучити)

Ця позначка вказує на те, що системи були успішно протестовані і вони відповідають мінімальним вимогам стандарту безпеки International Match Standard, що було розроблено ФІФА та схвалено IFAB. Установи, що проводять тестування, підлягають схваленню з боку ФІФА. У випадках коли (за згодою національної футбольної асоціації/ організатора змагань) електронних систем та систем спостереження (EPTS), надається організатором змагань або матчу, то такі організатори матчу або змагань відповідають за забезпечення того, щоб така інформація та дані, що передаються з EPTS до технічної площі під час проведення матчів офіційних змагань, були надійними та точними.
(…)
Наступна позначка вказує на те, що пристрій/система EPTS (оптична або така, що носиться) була офіційно перевірена та є такою, що на відповідність вимогам в плані надійності та точності передачі позиційних даних у футболі:


Пояснення
Формулювання відображає оновленні положення стандартів електронних систем FIFA для пристроїв EPTS

Правило 10 – Визначення результату матчу
3. Серія 11-метрових ударів
Текст виправлено
Серія 11-метрових ударів виконується після завершення матчу і, якщо інше не передбачено, застосовуються відповідні Правила гри. Гравцю, якого було вилучено під час матчу, не дозволяється брати участь у виконанні серії 11- метрових ударів; чинність усних зауважень та попереджень, що були застосовані під час матчу не розповсюджується на серію 11-метрових
ударів.

Пояснення
Чинність попереджень (ЖК) та усних зауважень, що були застосовані під час матчу (в т.ч. під час таймів додаткового часу), не розповсюджується далі тому, що серія 11-метрових ударів не є частиною матчу. Гравець, який отримує ЖК як під час матчу, так і під час серії 11-метрових ударів, не вилучається (під час серії 11-метрових ударів або через дисциплінарні санкції).

3. Серія 11-метрових ударів
Текст виправлено
Під час виконання 11-метрових ударів
(…)
• Якщо воротар скоїв порушення, внаслідок чого удар буде повторено, то йому він повинен отримати робиться усне зауваження за перше порушення та виноситься попередження за будь-яке (-і) інше (-і) наступне (-і) порушення.
(…)
• Якщо обидва, воротар і гравець, одночасно скоюють порушення:
якщо удар не завершується взяттям воріт або м’яч було відбито, то удар повторюється і обидва гравця попереджаються
якщо удар завершується взяттям воріт, гол не зараховується, удар вважається нерезультативним, а гравець, який виконував удар, попереджається

Пояснення
• Більшість порушень воротарів виникає через завчасний вихід в момент удару і, таким чином, воротар за перше порушення має отримати усне зауваження, але він отримує попередження за будь-яке (-і) інше (-і) порушення при повторі удару та/або будь-яке (-і) інше (-і) подальші порушення.
! Коли (це трапляється рідко) воротар та гравець, який виконує удар, скоїли порушення чітко одночасно, то такий гравець має бути покараний тому, що йдеться про заборонені оманливі рухи, що призводить до порушень з боку воротаря.

Правило 11 – Поза грою
2. Порушення положення “поза грою”
Текст виправлено
Вважається, що гравець, який, перебуваючи в положенні «поза грою», отримує м’яч від суперника, який свідомо зіграв у м’яч (за винятком ситуацій, коли суперник рятує свої ворота, навмисно відбиваючи м’яч (сейв), включаючи навмисну гру рукою, не отримує вигоду, за виключенням випадків, коли йдеться про навмисний сейв, вчинений будь-ким з гравців суперника.

Пояснення
Роз’яснюється те, що при поза грою навмисна гра рукою з боку захисника вважається навмисною грою. Через те, що навмисна гра рукою (напр. удар ступнею або головою) призводить до того, що гравець який перебуває в поза грою, більше не вважається, що він перебуває в ньому, вчинення таких протиправних ігрових дій повинно мати однакові наслідки.

Правило 12 – Фоли та неналежна поведінка
1. Штрафний удар — гра рукою в м’яч
Новий текст та схема
З метою визначення порушень, пов’язаних з грою рукою, верхньою межею руки вважається лінія, що проходить під нижньою межею пахви.

1. Штрафний удар — гра рукою в м’яч
Текст виправлено
Гравець скоїв порушення, якщо він:
• навмисно торкається м’яча власною рукою/кистю, включаючи рух руки/кисті до м’яча
• забиває гол у ворота суперника безпосередньо власною рукою/кистю, навіть якщо це сталось випадково, включаючи воротаря — переставили с низу єтот кусок
заволодіває/отримує контроль над м’ячем після того, як мʼяч торкнувся його або партнера по команді руки/кисті, навіть якщо це сталось випадково, і потім негайно:
• забиває гол у ворота суперника
• створює гольову можливість
Зазвичай, це вважається порушенням, коли гравець:
• торкається м’яча власною рукою/кистю, коли:
• рука неприродньо збільшує об’єм його тіла
• рука/кисть знаходиться вище/поза межами рівня плечей (за винятком випадків, коли гравець навмисно грає у м’яч, який потім торкається його руки/кисті)
• (…)

За виключенням зазначених вище порушень, зазвичай, не є порушенням, коли м’яч торкається руки/кисті гравця:
(…)

Пояснення
Роз’яснюється, що:
• якщо гравець команди, що атакує, випадково торкається м’яча своєю рукою/кистю і потім м’яч потрапляє до іншого гравця команди, що атакує, і команда, яка атакує, негайно забиває гол, то це вважається порушенням у вигляді грою рукою;
• порушенням не вважається, якщо, після випадкової гри рукою, м’яч пролітає певну відстань (передача або дриблінг) та/або відбувається декілька передач перш, ніж буде забито гол або буде створено гольову можливість.

1. Штрафний удар — гра рукою в м’яч
Текст виправлено
Воротар, за межами власної штрафної площі, так само обмежений у грі руками, як і будь-який інший гравець. Якщо воротар грає рукою в м’яч в середині власної штрафної площі в ситуаціях, коли це заборонено робити, призначається вільний удар, але дисциплінарна санкція не застосовується. Проте, якщо порушення полягає у грі в м’яч вдруге (з або без руки/кисті) після поновлення перед тим, як його торкнувся інший гравець, то воротар повинен бути покараний, якщо таке порушення зриває перспективну атаку або очевидну гольову можливість або перешкоджає супернику або команді суперника забити гол.

Пояснення
Якщо воротар навмисно грає в м’яч вдруге при поновленні (перш, ніж його торкнувся інший гравець) та зриває цим перспективну передачу, очевидну гольову можливість або перешкоджає забити гол, то воротар повинен бути покараний попередженням (ЖК) або вилученням (ЧК). Це положення застосовується навіть якщо друге торкання було виконано рукою/кистю тому, що порушення не є грою рукою, а забороненою грою в м’яч вдруге.

3. Дисциплінарні заходи — Затримка поновлення гри з метою винесення картки
Текст виправлено
Якщо арбітр вирішив попередити або вилучити з поля гравця, гра не повинна бути поновлена до винесення покарання, за виключенням випадків, коли команда, що не вчинила порушення, здійснює швидке виконання штрафного/вільного удару, має очевидну гольову можливість і арбітр ще не розпочав процедуру застосування дисциплінарної санкції. Санкція застосовується при наступній зупинці гри; якщо порушенням було зрив очевидної гольової можливості для команди суперника, то порушнику виноситься попередження. Якщо порушенням було втручанням в або зривом перспективної атаки, гравцю не виноситься попередження.

Пояснення
Якщо арбітр надав дозвіл на швидке виконання штрафного/вільного удару після порушення у вигляді зриву очевидної гольової можливості, (відкладена) ЧК стає ЖК. Таким чином, задля досягнення однорідності (послідовності), якщо арбітр надав дозвіл на швидке виконання штрафного/вільного удару після порушення у вигляді втручання в або зриву перспективної атаки, гравцю не слід виносити (відкладену) ЖК.

3. Дисциплінарні заходи — Перевага
Текст виправлено
Якщо арбітр застосовує перевагу в момент порушення, за яке потрібно було б застосувати попередження / вилучення під час зупинки гри, таке попередження / вилучення слід застосувати, коли м’яч вийде з гри наступного разу. Проте, за винятком ситуацій, коли через наявність якщо порушенням був зрив очевидної гольової можливості команди суперника, гравцю виноситься попередження за неспортивну поведінку; якщо порушенням було втручання або зрив перспективної атаки, попередження гравцю не виноситься.

Пояснення
Якщо арбітр застосовує перевагу в момент порушення у вигляді ЗОГМ, ЧК стає ЖК. Таким чином, задля досягнення однорідності (послідовності), якщо арбітр застосовує перевагу в момент порушення у вигляді втручання або зриву перспективної атаки, ЖК виносити не потрібно.

3. Дисциплінарні заходи — Порушення, що заслуговують попередження
Текст виправлено
Гравець отримує попередження за:
(…)
• недотримання необхідної відстані при поновленні гри спірним м’ячем, кутовим ударом, штрафним/вільним ударом або вкиданням м’яча з-за бокової лінії

Пояснення
Включення спірного м’яча у порушення, що заслуговують попередження за недотримання необхідної відстані.

3. Дисциплінарні заходи — Попередження за неспортивну поведінку
Текст виправлено
Існують різні обставини за яких гравець повинен отримати попередження за неспортивну поведінку, включаючи наступні, якщо гравець:
(…)
• скоює ігрове порушення (фол) будь-яке інше порушення і цим втручається або зриває перспективну атаку, за виключенням випадків, коли арбітр призначає 11- метровий удар за порушення, що було скоєне із намаганням зіграти в м’яч

Пояснення
Втручання або зрив перспективної атаки може полягати у порушенні яке не є фолом (ігровим порушенням) (напр. заборонена гра в м’яч вдруге після поновлення), і, таким чином, зараз формулювання містить в собі всі подібні порушення, що відрізняються від гри рукою, і про які йшлося у попередніх пунктах.

Правило 14 – Одинадцятиметровий удар
2. Порушення та санкції
Текст виправлено
(…)
Якщо, перш ніж м’яч увійде у гру, виникає одна з таких ситуацій:
(…)
• якщо воротар скоює порушення:
• якщо м’яч проходить у ворота, гол зараховується
• якщо м’яч не проходить у ворота або відскакує від поперечини або стійки (стійок), удар повторюється лише в тому випадку, якщо порушення, скоєне воротарем, явно впливало на дії гравця, який виконував удар
• якщо проходу м’яча у ворота запобігає воротар, удар повторюється.
Якщо порушення воротаря призводить до повтору удару, то до нього, як за перше порушення в грі, застосовується усне зауваження, і виноситься попередження за будь-яке інше (-і) подальше (-і) порушення в грі.
воротар або партнер по команді воротаря скоює порушення:
• якщо м’яч проходить у ворота, гол зараховується
• якщо м’яч не проходить у ворота, удар повторюється; воротар, якщо винен у порушенні, отримує попередження
• гравці обох команд порушують Правила гри скоюють порушення, удар повторюється, за винятком ситуації, коли гравець не скоїв більш серйозного порушення (наприклад, заборонені оманливі рухи);
• якщо обидва, воротар і гравець, який виконує удар, одночасно скоюють порушення:
• якщо удар не завершується взяттям воріт або м’яч було відбито, то удар повторюється і обидва гравця попереджаються
• якщо удар завершується взяттям воріт, гол не зараховується, гравець, який виконував удар, попереджається, і гра поновлюється вільним ударом на користь команди, яка захищається

Пояснення
• Підтверджується (як було зазначено в Циркулярі IFAB № 17 — серпень 2019 р.), що, якщо воротар скоює порушення при виконання 11-метрового удару і м’яч не проходить у ворота або відскакує від поперечини або стійок (тобто, воротар не виконує сейв), то воротар не отримує покарання за виключенням тих випадків, коли його дія (-ї) мали явний вплив на гравця, який виконував удар.
• Більшість порушень воротарів випливає з завчасного виходу на випередження в момент виконання удару, і таким чином, воротарю не слід виносити попередження за перше порушення, але він повинен бути попереджений за будь-яке інше (-і) подальше (-і) порушення при виконанні таких ударів та/або виконанні будь-яких наступних ударів.
! Якщо гравець, який виконує удар, та воротар чітко одночасно скоюють порушення (таке рідко трапляється), то, зазвичай, причиною порушення воротаря є заборонені оманливі рухи гравця, який виконує удар, і, таким чином, такий гравець отримує покарання.

Схема «Гра рукою»

 

Офіційне посилання на Циркуляр